آخرین وضعیت سه اپراتور در طرح ترابرد پذیری با پیشتازی همراه اول

1 هفته پیش 6

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گزارش تجمیعی از وضعیت و جایگاه اپراتورهای تلفن همراه در حوزه ترابردپذیری شماره های تلفن همراه از آغاز سال تا ۱۹ شهریور نشان می دهد همراه‌اول میزبان ۶۹۹ هزار ورودی مشترک از طریق ترابردپذیری از ۲ اپراتور دیگر بود.

در این مدت ۶۱۷ هزار مشترک همراه‌اول نیز به دیگر اپراتورها ترابرد کردند اما در مجموع تراز میزان مشترکان ورودی و خروجی همراه‌اول در ترابرد پذیری مثبت بوده و بالغ بر ۸۱ هزار مشترک بیشتر جذب این اپراتور شده‌اند.

تراز آمار ترابردپذیری در خصوص ایرانسل منفی است. به این ترتیب که ۶۶۹ هزار مشترک از طریق طرح ترابردپذیری وارد شبکه ایرانسل اما در سمت مقابل بیش از ۶۷۰ هزار مشترک از اپراتور دوم خارج شدند. تراز ایرانسل در طرح ترابردپذیری منفی ۱۴۹۴ مشترک بود.

این وضعیت در خصوص رایتل به مراتب ضعیف‌تر است و با توجه به سهم و پوشش اندک کاربران و شبکه این اپراتور، نشان از آن دارد در ازای ۶۶ هزار مشترک ورودی، بیش از ۱۴۶ هزار مشترک خروجی قرار دارند که تراز رایتل در ترابردپذیری را به منفی ۸۰ هزار مشترک رسانده است.

به این ترتیب، همراه‌ اول به دلایل متعددی همچون پوشش شبکه، رضایت‌مندی کاربران و خدمات گسترده‌تر، تنها اپراتوری است که باز هم در اجرای طرح ترابردپذیری موفقیت و جایگاه ملی را حفظ کرد.

در زمان آغاز اجرای طرح ترابردپذیری نیز این موضوع قابل پیش‌بینی بود که مشترکان دو اپراتور دیگر به ویژه رایتل با توجه به کمبود و ضعف در زیرساخت‌ها، مهمان شبکه همراه‌اول خواهند شد و از سرمایه‌گذاری‌های این اپراتور در شبکه زیرساخت، بهره خواهند برد. اتفاقی که در سنوات گذشته به کرات رخ داد و مشترکان اپراتورهای دیگر نیز توانستند از امکانات و پوشش گسترده همراه‌اول استفاده کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

مشاهده این خبر درخواست حذف این خبر