سامانه شاد ذیل وزارت آموزش‌ و پرورش مسئول ارائه آموزش عمومی رایگان است

1 هفته پیش 9

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم رئیسی در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت سیزدهم با اشاره به تاثیر فضای مجازی در تمام ابعاد زندگی مردم گفت: لازمه استفاده مناسب از ظرفیت فضای مجازی، شناخت و آشنایی کامل با الزامات آن است و اگر به فضای مجازی دقیق و درست نگاه شود، تحولی اساسی رخ خواهد داد.

وی افزود: اقدامات انجام شده هنوز با الزامات ابلاغی و اهداف تشکیل شورای عالی فضای مجازی فاصله زیادی دارد. تلاش خواهد شد با استفاده از دیدگاه‌ کارشناسان و صاحب نظران فعال این حوزه بتوان این فناوری را به درستی و در مسیر رفاه مردم و پیشرفت بکار گرفت و در این مسیر مردم را اقناع کرد. حوزه دیجیتال و فضای مجازی دارای ظرفیت بالایی برای تحول اقتصادی است. با خود باوری جوانان می توان قدرت سایبری را افزایش داد و از این فضای امن به نفع مردم استفاده کرد.

در جلسه شورای عالی فضای مجازی، موضوع توسعه آموزش و پرورش مجازی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد سامانه شاد ذیل وزارت آموزش و پرورش مسئول ارائه آموزش عمومی رایگان باشد و در زمینه فعالیت آموزشی ارزش افزوده بخش دولتی و غیردولتی تنظیم مقررات کرده و مجوز صادر کند.

همچنین مقرر شد سازمان برنامه و بودجه در قانون بودجه سنواتی ردیف مشخصی به منظور توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش مجازی در نظر گرفته و برای معلمان و دانش آموزان کمتر برخوردار، کمک مالی و تسهیلات ارزان قیمت بانکی جهت تامین تجهیزات در نظر بگیرد.

رئیسی وزارتخانه های آموزش و پرورش و ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی را مکلف کرد با توجه به نزدیکی آغاز سال تحصیلی جدید، چارچوب آموزش در فضای مجازی را نهایی و به شورای عالی ارائه کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

مشاهده این خبر درخواست حذف این خبر