مواضع برجامی ایران لغو همه تحریم ها است

1 ماه پیش 15

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، یعقوب رضا زاده درباره شیوه جدید مذاکرات برجامی هیات سیاسی ایران به ایلنا گفت : برنامه‌ای خارج از چارچوب توافق دنبال نخواهد شد اما زیاده خواهی‌ها و توقعات بیش از حد ۴۱ و آمریکا باعث شده ، مذاکرات با مشکلاتی از جمله خروج واشنگتن از برجام مواجه شود.

وی افزود: با توجه به دیدگاه‌های رئیسی و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لغو هر چه سریع‌تر تحریم‌ها، رویکرد دولت جدید و مجلس این است که مذاکرات را باید با تمام قدرت ادامه داد تا هیچ بهانه‌ای به دست طرف ها داده نشود.

این نماینده مجلس ادامه داد: ایران به هیچ وجه از مذاکرات خارج نمی‌شود و برجام را ترک نمی‌کند. این آمریکا است که باید به مذاکرات برگردد و تعهدات را قبول کند. در غیر این صورت مشکلات ادامه خواهد داشت و عواقب آن هم به عهده کاخ سفید است.

رضا زاده در واکنش به اظهارات برخی نمایندگان مجلس مبنی بر بی‌توجهی دولت به قانون اقدام راهبردی در خصوص توافق آژانس و سازمان انرژی اتمی گفت: در بازدیدهای انجام شده از سازمان انژی اتمی ، همه موارد در چارچوب توافق رعایت شده و زیاده‌خواهی دولت آمریکا و ۴۱ باعث شد ، آژانس که چندین‌ سال تاسیسات هسته ای ایران را تحت نظر دارد ،بیش از این اجازه نداشته باشد بر اساس پروتکل‌ها بازرسی‌ها را انجام دهد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

مشاهده این خبر درخواست حذف این خبر