۵۶۰۰ هکتار کشت قراردادی در خراسان رضوی اجرا شده است

2 روز پیش 3

ایرج ناصری مقدم در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص کشت قراردادی اراضی کشاورزی در استان که توسط شبکه‌های تعاون روستایی اجرا می‌شود، اظهار کرد: کارشناسان تعاون روستایی در حوزه زراعت با ارائه توصیه‌های کارشناسی به کشاورزان در زمینه استفاده از نهاده‌های کشاورزی موجب می‌شوند کشاورز از خرید محصولات خود در زمان مشخص اطمینان پیدا کند.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با اشاره به اینکه حمایت و پشتیبانی در خصوص نهاده‌ها بر عهده‌ تشکل‌های تعاون روستایی است، عنوان کرد: کلیه‌ اقدامات از جمله کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی مورد حمایت تشکل‌های تعاون روستایی قرار گرفته تا کشاورزان با دغدغه‌ای کمتر کشت خود را به ثمر برسانند.

ناصری مقدم بیان کرد: حمایت و پشتیبانی از کشاورزان به تصحیح الگوی کشت کمک کرده و سبب کاهش مشکلات کشاورزان در فروش محصولات‌شان می‌شود.

وی ادامه داد: کشت قراردادی سبب شده کارشناسان و صاحب‌نظران برای کشت در منطقه شیوه‌های چگونگی مدیریت مزرعه و استفاده از فناوری و تکنولوژی مدرن و همچنین مکانیزاسیون را ارائه دهند.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی تصریح کرد:
کشت قراردادی نقش زیادی در افزایش تولید محصولات کشاورزی دارد زیرا هنگامی که مدیریت مزرعه به خوبی انجام شود، مطمئنا کشاورز برداشت محصول مناسب‌تری از مزرعه خویش خواهد داشت.

انتهای پیام

مشاهده این خبر درخواست حذف این خبر